Menu
Nákupný košík

Vážení zákazníci - predajňa na  Krížnej 34   je zatvorená. Osobný odber objednávok z e-shopu vybavujeme na predajni  Sportfood v Auparku v čase od 11:00 do 16:00 počas pracovného týždňa. Za pochopenie ďakujeme

  SCITEC NUTRITION MEGA GLUTAMINE 90 KPS

  SCITEC NUTRITION MEGA GLUTAMINE 90 KPS
  SCITEC NUTRITION MEGA GLUTAMINE 90 KPS
  • Dostupnosť: Skladom
  • Vernostných bodov: 13
  • Váha: 183.00g
  12,00€
  Bez DPH: 10,00€
  Cena vo vernostných bodoch: 1250

  Je to prakticky nenahraditeľná anabolická a antikatabolická aminokyselina! Glutamín je najčastejšie sa vyskytujúca aminokyselina v ľudskom organizme. Glutamín tvorí až 60% voľných aminokyselín vo svaloch. Pri rôznych stresových situáciách, ako sú napríklad obdobie pred a po tréningu, je glutamínová potreba zvýšená v takej miere, že množstvo vytvorené v organizme už nestačí na pokrytie tejto potreby. Kvôli týmto okolnostiam sa stáva glutamín esenciálnou aminokyselinou.
  Okrem svalov, potrebujú glutamín aj iné tkanivá. Tráviaci a imunitný systém ho využíva jednak ako zdroj energie a zároveň ako prekurzor nukleotidov (nukleotidy sú organické molekuly, ktoré sú hlavnými zložkami transportných molekúl, ako aj DNK a RNK). Profitujú z nich hlavne tkanivá s rýchlym delením buniek, ktoré majú veľkú potrebu energie. Pozitívne aspekty glutamínu: stimuluje produkciu rastového hormónu, znižuje únavu, zväčšuje objem buniek, posilňuje imunitný systém a tráviaci trakt, zvyšuje syntézu glykogénu.

  Dávkovanie:

  Odporúča sa užívať jednu dávku ( 2 kapsule ) po tréningu alebo pred spaním

  Zloženie:

  Glukozamín sulfát 2KCl (z kôrovcov a mäkkýšov), hovädzia želatína, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý; farbivá: meďnaté komplexy chlorofylov, oxid titaničitý

  Upozornenie:

  Uschovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Produkt môže obsahovať stopy mlieka, vajec, gluténu, sóje, arašidov, orieškov, rýb a morských plodov.

  Zloženie
  Nutričné hodnotyNa dávku = 2 kps
  L-glutamín2800 mg